وبلاگ · وردپرس

آقای شیرازی، حکومت می‌کنی یا خدمت؟

اکثر ما وبلاگ‌نویسی را با نوشتن در سیستم‌های وطنی شروع کرده‌ایم، اگر کسی انکار می‌کند من انکار نمی‌کنم. من وبلاگ‌نویسی را از پرشین بلاگ شروع کردم، همان موقع که برای ساختن وبلاگ در بلاگ اسپات صفحه‌ی سیاهی با جمله‌‌ی قرمز «دسترسی ممنوع» می‌آمد. بعدها از بلاگفا هم استفاده کردم. در این چهار سالی که وبلاگ می نویسم هیچ‌گاه نشده کسی را مجبور به استفاده از سیستمی بکنم. اعتقادم بر این بوده است که کاربر بنا به راحتی و دلخواهش سیستمی را برای وبلاگ‌نویسی انتخاب می‌کند. درست مثل انتخاب وسایل شخصی، یکی با خودکار بیک راحت‌تر می‌نویسد یکی با خودنویس پارکر.
پیشنهاد داده‌ام. برای وبلاگ‌نویسی در کنار وردپرس و بلاگر، بلاگفا را پیشنهاد داده‌ام. نه برای حمایت از سیستم‌های وطنی، فقط برای سادگی و راحتی کاربر برای استفاده از آن. برای من مهم نیست که از بلاگر گوگل پشتیبانی می‌کند و از بلاگفا هیچ‌کس. اگر داستان بلاگر را خوانده باشید فرق یک سیستم محترم با یک سیستم مستبد خواهید فهمید. سیستمی که به کاربرانش احترام می‌گذارد.
آقای شیرازی شما که ادعای خدمت داری و از دیگران تقاضای حمایت از سیستم‌های وبلاگ پراکنی وطنی را داری، شما که همیشه به جای جواب دادن به مشکلات کاربران، مشکلات خودت را بیان کرده‌ای و به جای بهبود کیفیت بلاگفا به محدود کردن کاربران پرداخته‌ای، به نظرت جایی برای حمایت باقی گذاشته‌ای؟
بچه‌های تیم وردپرس فارسی هم ایرانی‌اند، آن‌ها هم برای ارتقاء وبلاگ نویسی کوشیده‌اند. برای قدرت گرفتن زبان فارسی در وردپرس دات کام زحمت کشیده‌اند. سعی کرده‌اند راه را برای کاربرانی که آشنایی با سیستم‌های خارجی ندارند هموار کنند. سیستم بلاگفا یک نقص بزرگ داشت که تیم وردپرس فارسی با دانش و تلاش خودش سعی در برطرف کردن آن‌را داشت و این کار را هم کرد. با امکانی که بچه‌های وردپرس فارسی فراهم کرده بودند، می‌شد از مطالب موجود در وبلاگ‌های بلاگفا یک پشتیبان تهیه کرد، کاری که سال‌هاست بلاگفا آن‌را پشت گوش انداخته است. چه شد؟ کمتر از یک روز بعد از این اتفاق بلاگفا کدها را مسدود کرد. به چه دلیل؟ آیا ترس از مهاجرت دسته جمعی کاربران به سمت سیستم‌های خارجی؟
وبلاگ‌های دوست‌داشتنی زیادی در سیستم بلاگفا می‌نویسند همان‌طور که در سیستم‌های دیگر وطنی می‌نویسند، همان‌طور که در وردپرس و بلاگر می‌نویسند. آقای شیرازی به نظرت ارائه‌ی امکانات بهتر و مفیدتر به کاربران خیلی سخت‌تر از بستن راه‌های مهاجرت است؟ متاسفم از اینکه می‌گویم شما در راه خدمت به تولید محتوای فارسی به بن‌بست رسیده‌اید. مگر نه اینکه هدف همه‌ی ما تولید محتوای فارسی است. چه فرقی می‌کند که کجا این محتوا منتشر می‌شود. من مدتی را با سیستم مووبل تایپ کار می‌کردم و حالا با وردپرس وبلاگم را مدیریت می‌کنم، هیچ راه مسدودی هم وجود ندارد، هر موقع خواستم می‌توانم به مووبل‌تایپ برگردم. مهم این است که من چه می‌خواهم.
راهی که شما پیش گرفته‌اید بی‌شباهت به حکومت‌های استبدادی نیست. به جای اینکه حق انتخاب را برای اعضای جامعه بیشتر کنند، راه‌ها را می‌بندند. شاید این پاک کردن صورت مسئله راه کوتاه‌مدت مناسبی باشد، اما در بلندمدت وقتی کاربران اعتمادشان را از دست دادند، بیشترین ضرر را خود بلاگفا و مستقیمآ مدیریتش متحمل خواهد شد. یقینآ کاربران، سیستمی را که نظارت محتوایی را بر عهده ی کاربران گذاشته است، برای کسب درآمد برنامه‌ی ویژه‌ای دارد تا کاربران و مخاطبینشان مجبور به تحمل آگهی‌های بعضآ جفنگ نباشند، روز به روز در حال ارتقاء سطح امکانات است و مهم‌تر از همه کسی را مجبور به ماندن نکرده است را به یک سیستم مستبد که مدیرش می‌خواهد بر کاربران حکومت کند آن‌هم به دلایل غیرقابل قبول ترجیح می‌دهند.
اگر تا به حال به پیشنهاد وردپرس و بلاگر بسنده کرده‌ام به خاطر این بوده است که کاربران بلاگفا راحت بوده‌اند. اما از این لحظه نوشتن در وردپرس و بلاگر را به کابران بلاگفا و کسانی که تازه می‌خواهند وبلاگ نویسی را شروع کنند توصیه می‌کنم. آنقدر راهنما و مطلب هم وجود دارد که برای استفاده از این سیستم‌ها دچار سردرگمی نشوید. نمونه‌اش سایت وردپرس فارسی و بلاگر فارسی. اینترنت روز به روز به سمت آزادی های بیشتر قدم برمی‌دارد. خومان را محبوس سیستم‌های مستبد نکنیم.

مرتبط:
+ دغدغه‌های وطنی
+ كاربران بلاگفا محكوم به ماندن هستند
+ به وردپرس بپيونديد
+ از بلاگفا به هرجا تنها با چند كليك
+ زنداني به نام بلاگفا
+ كوچ عاشقانه
+ بلاگفا و ديگر هيچ
+ زندان بلاگفا-1
+ بياییم زندان را تقبیح كنیم
+ محکوم به حبس ابد…زندان بلاگفا
+ آخرین قوانین مصوب مجلس شورای بلاگفا
+ بلاگفا، فراموش نشوی!
+ در پناه وردپرس
+ بلاگفا: هرجایی که خواستید بروید! اما بدون وبلاگتان!
+ مهمان ناخوانده برای Blogfa
+ بلاگفای بی تربیت!
+ از بلاگفا آزاد شوید

Advertisements

23 دیدگاه برای «آقای شیرازی، حکومت می‌کنی یا خدمت؟»

 1. ولی به نظر من اینجوری ها هم نیست خب ! اولآ به نظر من کسایی

  که توی بلاگفا هستن باید اعتراض کنن ! بعد اینکه هر کس که میره

  تو یه سرویس مجانی باید حساب کتاب اینجاهاش رو هم بکنه

  و به گفته استالین میشه اکتفا کرد که : هدف وسیله رو توجیه میکنه

  یعنی برای کسی که می خواد تفکر ، روزمرگی و نوشته هاش رو

  به بقیه برسونه چه بلاگفا ، چه بلاگر و چه وردپرس ! می گه و

  بقیه هم می خونن ، تا حالا هم که بلاگفا از بین نرفته ، یه سری

  خوبی داره و یه سری بدی ، همون جور که مابقیه سرویس ها هم

  همین نقاط ضعف و قوت رو دارن ! حالا به نظر من راهش این نیست

  که بیایم گیر بدیم که آقا ایشون دیکتاتور هستن ، بلاگفا زندانه !

  یکی ندونه مثل اینکه این آقای شیرازی داره خون ماها رو می خوره

  ایشون هم یه سری برای خودش قانون تعریف کرده و بر همون

  اساس عمل می کنه حالا اگه مثلآ امروز مسئولین وردپرس همین

  کار رو می کردن همه براشون دست می زدن که وای چه تدبیری

  چه عمل هوشمندانه ای !

  در نهایت من هم به این عمل ناجوانمردانه ای بلاگفا اعتراض

  می کنم و امیدوارم که قدری بلند پروازنه تر و با درایت تر عمل

  بشه و سعی کنن سرویس ها رو به روز کنن و سعی در ارائه

  خدمات بیشتر داشته باشن و نه محدودیت همونطور که شما

  دوست عزیز گفتین 🙂

  دوست داشتن

 2. متاسفانه مديران بلاگفا رو مغرورتر از اين صحبت ها مي بينم كه با هزار تا طومار هم بيان و تغييري ايجاد كنند…
  شما از امروز تا چند ماه ديگه به پشتيباني بلاگفا ميل بزنيد…اگر جوابي دريافت كرديد من رو هم خبر كنيد…

  دوست داشتن

 3. بازتاب: Zoom Out
 4. سلام من بارها به وبلاگ شيرازي رفتم براي مديريت چند وبلاگ وبادكست وخيلي چيزاي ديگه كه در بلاگفاي فسيل وجود نداره اما هيچ كدام را نه جواب داده نه تاييد نظر كرده در وبلاگش حتي زحمت نداده به وبلاگهاي 12 گانه ام در بلاگفا بياد ومنو توجيه كنه!

  دوست داشتن

 5. دوست گرامی

  مشکل از نبود یک راهنمای ساده و به زبان آدمیزاد است که به ما وبلاگ نویسان بلاگفایی بگوید که چطور یک وبلاگ با ظاهر مناسب و امکانات مناسب مثل وبلاگ شما و دیگر بزرگان وردپرسی در وردپرس داشته باشیم ( کدام قالب را انتخاب کنیم که فارسی باشد و ظاهر مناسبی داشته باشد؟ کدام پلاگین را نصب کنیم تا نظرات پس از تائید نمایش داده شود ؟ برای آمار چه کنیم؟ لیست مطالب پربیننده را چطور نمایش بدهیم؟ چطور پیوندهای روزانه را نمایش دهیم؟ چطور لینک ثابت دوستان را نمایش دهیم؟ چطور لینکهای ورودی را نمایش دهیم؟ و… و کلاً بصورت گام به گام مهمترین نیازهای یک وبلاگ نویس که از سرویس گلابی بلاگفا استفاده می کرده را پاسخگو باشد

  حالا هی شما و دیگر بزرگان وردپرس بروید بالای منبر و با شیرازی کل کل کنید؟!

  پیشنهاد می کنم یک وبلاگ برای مهاجرین به وردپرس راه بیاندازید که بصورت گام به گام بتوانیم یک وبلاگ فارسی زیبا و با امکانات مناسب در وردپرس راه بیاندازیم

  در ضمن برای حمایت از مهاجرین به وردپرس می توان وبلاگ های جدید را که مثلاً 5 پست مفید دارند (کپی پیست از دیگران نیست ) بر حسب موضوع در این وبلاگ معرفی کرد تا با پربیننده شدن این وبلاگ ها این وبلاگ نویس ها به نوشتن خودشان در وبلاگ وردپرسی شان ادامه دهند

  این پیشنهاد را برای شما و چند نفر از بزرگان وردپرس می فرستم تا شاید کسی پیدا شود و قدمی بردارد!

  دوست داشتن

 6. اگر این مطالب و اعتراضات از طرف کاربران بلاگفا نوشته شده بود قابل درک و تامل بود ولی وقتی می بینم این مطالب توسط اشخاصی نوشته شده که هیچ ارتباطی با این سیستم ندارند فقط میتواند دو دلیل داشته باشد. دلیل اول اینکه کاربران سایر سیستم ها خود را از لحاظ دانش و آگاهی بالاتر از کاربران بلاگفا میدانند و با اینکار سعی بر آگاه کردن آنها دارند و دلیل دوم ضربه زدن به سیستم مورد نظر به صورت گروهی و گرفتن ماهی از آب گل آلود است.
  در عجبم این جامعه وبلاگنویسان معترض چرا تا قبل از این جریان هیچ حرکتی برای حمایت و آگاه سازی کاربران بلاگفا نکرده اند؟ خوب شاید یکدفعه وجدان همشان بیدار شده باشد و احساس مسولیتشان نسبت به وبلاگستان گل کرده باشد. آفرین به این اشخاص دلسوز و آگاه!
  هرکاری دوست دارید بکنید ولی خواهشا نقش دایه مهربانتر از مادر را بازی نکنید.

  دوست داشتن

 7. سلام ممنون از راهنمایی های شما باعث شدید که من تو وردپرس و بلاگر وبلاگ بزنم
  یه خواهشی داشتم اگه میشه فورا جوابم رو بدین
  من رفتم تو بلاگر وبلاگ زدم ولی متاسفانه زبان وبلاگ ماله کشور چک هست نمیدونم چرا اینجوری شد حالا میخوام از شما بپرسم که آیا میشه زبانش رو در تنضیمات عوض کرد یا اینکه باید دوباره وبلاگ بسازم و اینکه قسمت حذف وبلاگ کجا هست که من این کار رو بکنم
  خواهشا جواب من رو بدید که گیر کردم!! ممنونم

  دوست داشتن

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s