روزانه

سرمای سخت کانادا

زنانی تجمع کردند و باتوم خوردند و بازداشت شدند و راهی اوین شدند. در این میان همه آزاد شدند غیر از دو نفر، شادی صدر و محبوبه عباسقلی‌زاده. تعیین کردن اینکه کار این زنان اشتباه بوده یا نه و اصلآ تحلیل این حرکت شجاعانه، کار من مرد و امثال من نیست. من یک مردم که در این جامعه‌ی پر از مشکل زندگی می‌کنم و می‌بینم که چه بر زنان می‌رود. اما هر چقدر هم که ببینم اصلآ صلاحیت تحلیل حرکت زنان را ندارم. از درد باید دردمند بنویسد و از تصمیم، تصمیم‌گیرنده.
حالا یک آقایی به نام حسین درخشان که این روزها به شدت به سیم آخر زده با واژه‌های قلمبه سلمبه دوست دارد این واقعه را تحلیل کند. البته که من نه او را عامل جمهوری اسلامی می‌بینم و نه وابسته به هیچ جناح و حزبی، البته او می‌گوید یک فمنیست تمام عیار است و اصولآ عیار او با حرف‌هایش کاملآ مشخص است.
اما نثر حسین درخشان نکات جالبی دارد. او همه چیز را با هم قاطی می‌کند و دوست دارد که ایده و نظریه بدهد. دوست دارد بگوید سر منشأ حرکت کجاست و اشتباه شادی صدر چه بوده و فلان شخص پشت ماجراست! می‌دانیم که این طرز فکر در ایران توسط جناب حسین شریعتمداری حق کپی‌رایت دارد. اما خب مرد می‌خواهد که به این عقاید برسد و به بن‌بست اطلاعات و نظریات برسد که حالا حسین درخشان هم به این درجه رسیده است.
حسین درخشان مردی‌ست که در سرمای کانادا، سختی را به جان خریده است تا بگوید حکومت جمهوری اسلامی ارزش ماندن را دارد. او همه‌چیز را می‌داند اینکه زنان معترض از کجا تغذیه می‌شوند. اینکه احمد باطبی حالا بعد از پنج سال غلط کرده که پیراهن خونی دستش بوده. اینکه انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست.
گیریم کار همه‌ی ما اشتباه، ناسلامتی تو که طرفدار سازمان امنیتی و اطلاعات ایران هستی برخورد حکومت با یک اشتباه که باید درست باشد آیا حق یک حرکت حتی اشتباه آرام ضربه‌ی باتوم و کتک و خوابیدن در بند ۲۰۹ زندان اوینه؟ آقای حسین درخشان در مورد آن‌هایی که زندانی هستند خوب نظر می‌دهی و داستان می‌بافی، در مورد آن‌هایی که بیرون هستند هم بگو، جای دوری نمیره!
یک نصیحت به حسین درخشان دارم، جان من بخاری را روشن کن، پشت کامپیوتر بنشین و راه‌به‌راه از دولت کانادا حمایت کن در مورد کشوری که پنج سال است از آن رفته‌ای لطف کن ننویس که اینگونه شایعه‌ بشود مشکل روانی داری. آیا به نظر تو جمهوری اسلامی بهتر است یا کانادا؟ اگر هم جنگ بشود نیازی به تو نیست که از بین رفتن مردم را به مسالمت ترجیح می‌دهی…

+ قرار بازداشت یک ماهه‌ی شادی صدر و محبوبه عباسقلی‌زاده با تفهیم پنج اتهام صادر شد.

Advertisements

2 دیدگاه برای «سرمای سخت کانادا»

  1. شما با آوردن اسم این آدم و لینک دادن بهش دقیقاً همون کاری رو کردین که اون می خواست. بهترین سیاست در مورد این مردک سکوت در موردش و لینک ندادن بهشه

    دوست داشتن

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.