موسیقی

دامن خود را متکان ای عزیز

زیاد دنبال کارهای علیرضا افتخاری نبودم. اما در آلبوم صیاد، ‌آهنگ صیاد چیزی بود که از علیرضا افتخاری می‌خواستم. این آهنگ ناب باعث شد من آهنگ‌های دیگر آلبومش را توجه نکنم.
آلبوم جدیدش «تو می‌آیی» فکر کنم یک هفته‌ای می‌شود که ریلیز شده است اما دیگر ناشرش سروش نیست که تبلیغش را از تلویزیون ببینیم. و چقدر بد است که یک رسانه دولتی باشد! به هر حال آلبوم تو می‌آیی یک سر و گردن از کارهای تلویزیونی علیرضا افتخاری بالاتر است و جالب اینجاست که دیگر نمی‌توان مضمون ترانه‌ها را به دلخواه خود تغییر داد. در پخش تلویزیونی صیاد کلیپ پر از تصاویر جمکران و غیره بود. حتی قطعه‌ی تو می‌آیی که در ابتدا حدس می‌زدم قطعه‌ای مربوط به امام زمان باشد یک قطعه‌ی عاشقانه‌ی ناب است.
گرچه تمام قطعه‌های این آلبوم چه از نظر کلام و چه موسیقی قوی هستند اما به خاطر این بیت «دامن خود را متکان ای عزیز، این منم ای دوست به خاکم نریز» هم که شده باید این آلبوم را خرید و گوش کرد. به خاطر آهنگ ریتمیک و شاد «قدح» نباید از این آلبوم ساده گذشت. و بالاخره آهنگ مورد علاقه‌ی من «زیر چتر باران» که یک آهنگ عاشقانه با ملودی دوست‌داشتنی و کلامی خاطره‌انگیز که اینجا می‌گذارم تا آنرا گوش کنید و اگر خوشتان آمد آلبوم را بخرید.

در دل شب دیده‌ی بیدار من، بیند آن یاری که دل را آرزوست
چـون بیـاید پیشِ پیش مرکـبـش، مرغ شـب‌آوا بـرآرد دوسـت

Advertisements

2 دیدگاه برای «دامن خود را متکان ای عزیز»

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.