وبلاگ

وقتی چیزی ملی می‌شود

ساماندهی چیز خوبی‌ست البته اگر مردم خواستار آن باشند. مثل ساماندهی خرج و مخارجی که از کیسه‌ی ملت به جیب گروه‌های تروریستی می‌رود. مثل ساماندهی سوبسیدهایی که اکثرآ بی‌رویه از خزانه‌ی ملی خرج می‌شود و ضررش را در بلندمدت وارد می‌کند. ساماندهی چیزخوبی‌ست اگر به ناامنی‌های خیابان‌ها سامان داده شود. اگر مریض‌های جامعه ساماندهی شوند نه که افراد سالم خودشان را از مریض‌ها پنهان کنند. جالب است در کشور ما به جای قرنطینه کردن افراد اقلیت و مریض و همینطور فکرهایشان، اکثریت مشمول قرنطینه و سالم‌سازی می‌شوند!
دولت فخیمه فکر کرده من عاشق چشم و ابروی چه کسی بودم که وبلاگ زده‌ام یا هر کدام از دوستان که چه با هویت اصلی یا هویت مجازی می‌نویسند؟ اینجا را باز کرده‌ام تا از علایقم تعریف کنم و تنفرم را با بقیه در میان بگذارم. اگر می‌خواستم که جایی ثبت شوم و همه بشناسندم که روزنامه می‌زدم هم توقیف می‌شدم، هم زندانی و هم معروف!
حالا می‌خواهند خودمان با پای خودمان بپریم توی تله! اصلآ وبلاگ برای بیان عقیده‌های شخصی و عاری از هرگونه فشار سیاسی و مذهبی ابداع شد در راستای آزادی بیان و حقوق بشر. بگویید چه کسی کلمه‌ی وبلاگ را یادتان داد؟ اگر به شما بود که کسی نمی‌دانست وبلاگ چیست. مثل تمام چیزهای ممنوعه و حرام.
همه‌ی دوستان بر این باورند که این طرح (کلی کلنجار رفتم تا واژه‌ی مناسبی پیدا کنم اما طرح هم زیادی‌ست) شکست می‌خورد وقتی توجه به آن نشود. خب این از وبلاگ‌ها اما خبرگزاری‌ها و سایت‌هایی که کم یا زیاد به این دولت تکیه داند چه؟ آیا آن‌ها هم مثل ما به ریش این طرح می‌خندند؟ البته که مثل انتخابات است هرچه مشارکت افزایش یابد قانونی بودنش مسجل‌تر می‌شود. بعد بگویید اتفاقات هیچ ربطی به هم ندارد.
هنوز مشخص نیست برای سایت‌های فارسی‌زبان خارج از کشور چه برنامه‌ای هست. لابد فکر کرده‌اند وقتی اینترنت را ملی کنند شبکه‌های خارج از کشور هم از قانونش پیروی می‌کنند! وای به روزی که در ایران چیزی ملی شود مثل سمند (خودروی ملی) و انرژی هسته‌ای (فناوری ملی) و اینترنت (شبکه‌ی ملی)!
کاش می‌شد کسی سایتی برای مقابله با ساماندهی (censorship) می‌ساخت و مخالفان ساماندهی با نام مستعار عضوش می‌شدند و دسته‌جمعی ف.یل.ت.ر می‌شدند!

» لینک‌های مرتبط در بالاترین
» ساماندهی یک بمب گوگلی دیگر/نیما اکبرپور
» لینک‌های مرتبط/احسان عباسی

Advertisements

2 دیدگاه برای «وقتی چیزی ملی می‌شود»

  1. مطلب شما با ذکر منبع در پستى با عنوان «طرح ساماندهی پايگاه‌های اينترنتی ايرانی در يک نگاه» (مجموعه لينک‌هاى جمع‌آورى شده در خصوص طرح ساماندهى پايگاه‌هاى اينترنتى ايرانى) و به آدرس http://www.iranianpep.com/2007/01/samandehi_links.html قرار گرفت.

    دوست داشتن

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.