سیاست

دیکتاتورها می‌روند

آقای دیکتاتور، شنیدم اعدامتان کرده‌اند. شنیدم به جرم قتل دسته‌جمعی یک سری آدم فرستادنتان آن دنیا. آقای دیکتاتور وقتی داشتند طناب دار را به گردنت می‌انداختند به چه چیز فکر می‌کردی؟ یادت بود قرار گذاشته بودی سه روزه تهران را فتح کنی؟ یادت بود که آخر تابستان ۵۹ روزی که بچه‌های اهواز برای مدرسه رفتن خودشان را آماده می‌کردند مرگ را برایشان معنی کردی؟ یادت بود آبادان که آن روزها برای خودش دبی بود را چگونه ویران کردی و هنوز که هنوزه هیچ‌کدام از دولت‌مردان ما به فکر بهشت جنوب نیستند. یادت بود چه مغزهایی را فراری دادی؟ مغزهایی که هر کدام می‌توانستند یک دانشمند یا یک سیاستمدار قوی باشند تا کشور اینگونه تحت سلطه‌ی داخلی و خارجی قرار نگیرد.
یادت بود که به خاطر جاه‌طلبی‌های تو، شکم‌پرستان بی‌درد از طرف مقابل مردم کشور خودشان را تحت فشار فرار دادند. احتکار کردند تا اسلام خودشان را به رخ بکشند.
ببین برای ما چه جا گذاشتی و رفتی، انسان‌های واقعی را گرفتی و یک مشت لاابالی مثل خودت برایمان گذاشتی. اندیشه را فراری دادی و جهل را در میهن کوروش تثبیت کردی.
هر چقدر هم که با اعدام مخالف باشم نمی‌توانم از مرگ تو خوشحال نشوم که نفرین بزرگان کودکی‌ام مردن تو بود. دیکتاتور باید سقوط کند حالا هر که می‌خواهد باشد از هر آئین و عقیده‌ای. خواه هیتلر و موسولینی، خواه نرون و اسکندر، خواه صدام و پینوشه یا هر بنی‌بشر دیگری. من به انتظار سقوط تمام دیکتاتورهای زورگوی احمق نشسته‌ام و بعد از رفتن تو امیدوار شده‌ام.

» آی آدم‌ها!/عباس معروفی
» لایه‌های پنهان جنگ (همراه با «زمین سوخته»ی احمد محمود)/شرتو
» اعدام دیکتاتور/جلال افشار
» سال بد بد دیکتاتورها/الپر
» مرگ هیولا/حاجی واشنگتن
» شبح صدام می‌ماند/حاجی کنسینگتون
» دیکتاتوری که تحقیر شد/جمهور
» اما دل آرام نمی‌گیرد/ندا دهقانی
» سرپوش روی حقایق؟/خورشید خانوم
» شبی با اعدام صدام/شب‌نامه‌ها
» اعدام صدام، رهایی از تحقیر مدام/علی‌اصغر سیدآبادی
» آخر همه‌ی دیکتاتورها مرگ است …/زیتون
» پشت پرده چی بود و چی گذشت؟/لوا زند
» و این عدالت است/میرزا پیکوفسکی
» دیکتاتورها به بهشت نمی‌روند/حذفیات
» از کجا باید خسارت بگیرم؟/جلال سمیعی
» دنیا با اعدام صدام، جای بهتری برای زندگی‌ست؟!/دیده‌بان

Advertisements