تلویزیون

ساعت پخش مسابقات؟ عالی بود!

خب حالا که جام‌جهانی تموم شده باز شاهد گزارش‌های تکراری صدا و سیما از مردم در مورد نحوه‌ی پخش این بازی‌ها هستیم و در این بین یکی نیست که ناراضی باشه! چه چیز با این گزارش‌ها اثبات میشه من نمی‌دونم.
این‌که با نگاه به کشورهای همسایه به خودمون افتخار می‌کنیم که تلویزیون ملی این بازی‌ها رو مستقیم پخش میکنه که نشد دلیل بر خوبی پخش! تا جایی که من از جام‌جهانی یادم میاد از سال ۱۹۹۰ بازی‌ها پخش می‌شه فکر کنم به صورت مستقیم بنابراین اگر صدا و سیما می‌خواست این مسابقات رو پخش نکنه هم ضرر می‌کرد هم ضرر!

مثلآ کلی با خودمون حال می‌کنیم که ایرانی هستیم! بنابراین پخش نشدن این بازی‌ها با این درآمدی که صدا و سیما داره اصولآ کار احمقانه و ابلهانه‌ای بود که انجام نشد. در ضمن ملت! دیگه ما رو با این کشورهای منطقه مقایسه نکنید گرچه من نمی‌دونم تا چه حد ادعا درسته اما از عراق و افغانستان و ترکمنستان انتظار دارید که بازی‌ها رو به صورت مستقیم پخش کنه در حالی که حتی بازی پاختاکور و فولاد خوزستان رو هم به زور پخش کردند!
و اما می‌رسیم به نحوه‌ی پخش! که انصافآ باید بگیم پیشرفتی نداشت غیر از تعداد
LCDها و مبلمان و دکوراسیون. درسته که صدا و سیما نظرات منتقدین رو پخش نمی‌کنه اما من که باید نظرمو بگم. پیشرفت نسبت به سال‌های قبل از چه نظر سنجیده میشه؟ کارشناس‌ها که تغییری نکرده بودند تازه بهترین‌شان مجید جلالی هم که نیمی از جام را در آلمان بود. مجری‌ها که فرقی نکرده بودند تازه جواد خیابانی هم نبود. یادمه سال ۲۰۰۲ برنامه‌ی آخر شب بسیار نظم و ترتیب داشت و مجریان جاودانی و فردوسی‌پور با اون جلیقه و شلوار یکدست معروف شده بودند و در ضمن متن مطالب اینترنتی روی LCD
بزرگ وسط میومد و به صورت زنده ترجمه می‌شد که از نکات مثبت چهار سال پیش بود که امسال نبود!
سانسورها که هیچ تغییری نکرده بود گاهآ چیزکی پیدا بود اما کم بود!!! درست لحظه‌ای که شوان‌اشتایگر به پرتغال گل زد رو به یاد بیارید، حتی نگذاشتند توپ به تور دروازه برسه! چرا؟ چون شوان‌اشتایگر لباسشو دراورده بود بی‌تربیت!
و تبلیغات که دیگه ضد تبلیغات شده بود. بیست ثانیه از اول بازی حساس آرژانتین-آلمان رفت تا این‌ها تبلیغات‌شان را نشان بدهند. حالا تبلیغات چی بود؟ مهم نیست چه رنگی باشه مهم اینه که رنگ ما باشه!!! دایتی داره بستنی، بستنی آی بستنی! و آن مردک ۱۰ ثانیه‌ای! نمی‌دونست که همه بعد از پیامش چراغاشونو روشن می‌کنند! و بیچاره احمد امینی، داریوش فرهنگ و سیروس مقدم که تیزر سریال‌هاشون بین دو نیمه روی اعصاب تیفوسی‌های دو تیم راه می‌رفت و نفرین می‌شدند! و مزخرف تر از همه آقا این چاییتون چیه انقده بی‌مزه‌ست؟ حمیـــــــــــــــــــــــــد!
یکی نبود به این مسئول تبلیغات بگه آقا این تبلیغا بیشتر به کارخونه ضرر می‌زنه تا سود؟! و سود همه در جیب سازمان صدا و سیما بود که منت می‌گذارد و فوتبال مستقیم پخش می‌کند. مردم این صدا و سیمایی که حق پخش مسابقات برایش چندرغاز بیشتر نیست می‌دانید از پخش این مسابقات چقدر عایدش شده است؟ اگر اندازه‌ی تلویزیون آلمان و فیفا سود نکرده باشد بر حسب ریال خودش کلی میشه!
اما پیشرفت برنامه‌ی یک جهان یک جام فقط حضور دکتر حمیدرضا صدر بود که او هم مثل مجید جلالی و هوشنگ نصیرزاده اسیر ایما و اشارات جاودانی و یوسفی می‌شد. این تهیه‌کننده‌ها خیلی زحمت می‌کشند که احترام به مخاطب و گوینده حالی‌شان نیست. من یکی که از پخش این مسابقات راضی نیستم حالا ملت هی بگین دستتون درد نکنه زحمت کشیدین، ساعت پخش مسابقات عالی بود!!!

» این صدا و سیمای مزخرف – صنوبر
»
درس‌ها و لذت‌های مسابقه‌ای که کلاسیک می‌شود – شرق (پاراگراف دوم)

Advertisements

2 دیدگاه برای «ساعت پخش مسابقات؟ عالی بود!»

  1. خوب من موقعیت رو غنیمت میشمرم و از تمامی دست اندکاران صدا و سیما که با تحت فشار گذاشتن فسفا اونا رو مجبور کردن تا ساعت پخش مسابقات عالی بشه تشکر میکنم

    دوست داشتن

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.