سیاست

خاموشی گناه ماست، حرف زدن اتهام ما

آن‌ها که خود را نماینده‌ی خدا می‌دانند این اجازه را به خود می‌دهند که هر عقیده و نظری را نماینده‌ی چیزی بدانند. جناب محسنی اژه‌ای تا به حال از خود پرسیده‌اید بر چه اساس شما نایب بر حق‌اید و دیگران نایب باطل؟
دکتر رامین جهانبگلو را نمی‌شناختم، حالا هم اسمآ می‌شناسم. اندیشمند، متفکر، فیلسوف، نظریه‌پرداز و من در هجوم القاب گم می‌شوم. به راستی او از سوی آمریکا مامور است؟ به باور عده‌ای که خود را نماینده‌ می‌دانند دیگران هم باید نماینده‌ی چیزی باشند.
می‌گویند خاورمیانه بهشت است؟ آمریکا می‌خواهد پروژه‌ی خاورمیانه‌ی بزرگش را عملی کند آن‌وقت از یک نظریه‌پرداز برای براندازی یک حکومت استفاده می‌کند در حالی که حتی من دانشجو تازه این شخصیت را می‌شناسم و چقدر بد است.
در جامعه‌ای که پرخواننده‌ترین صفحات روزنامه‌هایش صفحه‌ی حوادث و نیازمندی‌هاست یعنی آمریکا با آن‌همه سیاست و قدرت نمی‌فهمد که استفاده از یک متفکر و اندیشمند پروژه‌ایست که در همان ابتدا شکست خورده است چه رسد به اینکه به انقلاب مخملی آن هم در این کشور مخملی! منجر شود.

انگار در این مملکت هرکس حرفی می‌زند که ناخوشایند عده‌ایست باید حتمآ نماینده‌ی آمریکا برای براندازی باشد. عجب جامعه‌ی ایده‌آلی داریم که مخالفین، همه‌شان توطئه‌اند. انتظار دارید که جامعه‌ی غرب به تفکرات رئیس‌جمهور مبنی بر افسانه‌ی هلوکاست احترام بگذارد اما شما متفکر بزرگی که با نظریه‌ی رئیس‌جمهور مخالف است را مامور آمریکا می‌خوانید! مضحک است.
چگونه در جایی که با یک برنامه‌ی تلویزیونی می‌توان یک روزنامه‌نگار را در ذهن مردم منفور جلوه داد انتظار دارید یک فیلسوف بیاید و مامور آمریکا شود و انقلاب مخملی کند و حکومت را براندازد؟ شما حتی مدرک متهمانتان را در نظر نمی‌گیرید آقای جهانبگلو اما دکتر احمدی‌نژاد؟
در دوراهی‌ای مانده‌ایم که هر دو به بن‌بست ختم می‌شود در یک جهت خاموشی گناه ماست و در سویی دیگر حرف زدن اتهام ماست.
دیالوگی در فیلم «سربازهای جمعه«ی کیمیایی می‌گه «اگه رادیو گوش کردن و روزنامه خوندن و عقب حرف حساب باشی سیاسی بودنه، من سیاسی نیستم!» به راستی که ما سیاسی نیستیم…

» نقد سخن وزیر اطلاعات (مسعود بهنود) – روز
» متهم، متهم می‌کند! – جمهور

Advertisements

1 دیدگاه برای «خاموشی گناه ماست، حرف زدن اتهام ما»

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.