فوتبال · جام جهانی ۲۰۰۶

فوتبال، پیش به سوی نابودی

برزیلی که زیبا بازی نمی‌کند چه دلیلی دارد که حمایت شود؟ اگر مهاجم‌های غنا باتجربه‌تر به توپ آخر ضربه می‌زدند برزیل چه می‌کرد؟ اگر داور غنا را با آن گل مردود برزیل نابود نمی‌کرد. همیشه در این جام‌های اخیر حمایت داوران از برزیل را دیده‌ام اما تیم خودم یعنی آرژانتین بارها از اشتباهات داوری ضرر کرده است. مشکلی ندارم اگر دلیل حمایت از برزیل بازی زیبای ستارگان این تیم باشد اما برزیلی که هیچ نشانی از سرزمینش ندارد چه لزومی دارد که به خاطرش تیم‌های مقابل را قربانی کرد؟ حتی طرفدارانش هم از بازی تیمشان خسته شده بودند این برزیل بیشتر شبیه آلمان بازی می‌کند!
غنا زیبا بازی کرد اما برزیل صعود کرد ای کاش جوانمردانه صعود کرده بود. آیا برای بازیکنان غنا ۵ کارت زرد و یک قرمز زیاد نبود؟ نمی‌گویم چرا گل‌های صحیح آرژانتین مردود می‌شود اما چرا گل مردود برزیل قبول می‌شود؟
با این بازی برزیل فوتبال به سمت نابودی می‌رود. برزیل زیبا بازی نمی‌کند و حمایت می‌شود و صعود می‌کند. شاید اگر این حمایت‌ها نبود می‌توانستیم بازی‌های زیبای برزیل را ببینیم مثل بازی‌های زیبای آرژانتین و پرتغال. آن‌ها حمایت داوری را نداشتند با این‌که مثل برزیل پر از بازیکنان تکنیکی هستند اما به شایستگی تا اینجا آمده‌اند آرژانتین به میزبان خورده است و نگران حمایت داوران است وقتی سه گل صحیحش در مقابل تیم‌هایی غیر از میزبان مردود شده است و پرتغال به مصاف انگلیس می‌رود در حالی که بازیکنانش قربانی قضاوت جنجالی بازی با هلند شده‌اند اما زیبا بازی می‌کنند. حیف نیست آرژانتین و پرتغال با این بازی‌های زیبا از جام حذف شوند اما برزیل و آلمان با بازی‌های تکراری‌شان به فینال برسند؟ کاش برزیل و آلمان نشانی از خودشان داشتند اما وقتی برزیل برزیل نیست و آلمان هم ضعیف است دلیل این حمایت‌ها را نمی‌فهمم. امیدوارم در مرحله‌ی بعد حق به حقدار برسد و تیم برتر از داوری ضربه نخورد.
همیشه می‌گویند برزیلی‌ها شعاری دارند مبنی بر اینکه تیم حریف با داور دوازده نفر است و باید بردش اما در این چند سال اخیر این تیم برزیل بوده که دوازده نفره به مصاف حریف خود رفته است حتی تیم گمنامی نظیر غنا!

Advertisements

2 دیدگاه برای «فوتبال، پیش به سوی نابودی»

  1. کاملا موافقم. این برزیل اروپایی شده است. برزیلی که دوست داشتیم نیست. جمع ستارگانی است که با ضرب و زور رسانه ها برای کاسبی کردن بزرگ شده اند. متاسفانه این روانشناسی روی تیم های حریف و داوران تاثیر می گذارد. باور کن در این چند بازی رونالدینهو اندازه علی دایی در بازی های ایران فعال نبوده. ولی رسانه ها و شرکت های بزرگ با تبلیغات او را به خدا مبدل نموده اند. بگذریم که او بازیکن خوب و خوش تکنیکی است. آرژانتین بد شانس ترین تیم تاریخ است. همیشه در گروه های مرگ جای دارد و اغلب هم در بازی های سرنوشت ساز با میزبان بازی دارد که یعتی باید ببازد و برود. با این مافیای کثیف پشت فوتبال سخت است داوران و بکن بوئر اجازه دهند آرژانتین سالم در برود.

    دوست داشتن

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.