خوب زدید؟

خوب زدیدشان؟ باید چنان می‌زدیدشان که دیگر غیر از دم کردن چای و پختن ناهار برای شوهرانشان و برادرانشان کار دیگری نتونن انجام بدهند، با خود چه فکر کرده‌اید خانم‌های ضدشورش نیروی انتظامی (باید بگویم خانم؟) آن هیکل را چگونه بزرگ کرده‌ای؟ اصلآ برای چه؟ تجمعی که قرار بود مسالمت‌آمیز باشد را به یک حرکت انقلابی شبیه کرده‌اید.

فیلم‌های پلیسی خارجی را نگاه کرده‌اید؟ همین فیلم جدیدی که تلویزیون جمهوری اسلامی نشان می‌دهد، ماموران مخفی یا یک همچین چیزی. می‌بینید چه زنان دوست‌داشتنی‌ای هستند. آن‌ها دزد و قاتل و قاچاقچی را می‌گیرند. فقط می‌گیرند در بسیاری موارد حتی نمی‌زنند. شما چه کرده‌اید؟ با آن چادرهای مخوف‌تان و باتوم؟؟؟ انگار با یک عده شرور و جانی روبه‌رویید. قشنگ نگاه کن خودت را و آن دختر را، از حسادت بمیر. او دوست دارد حقش را بگیرد بدون چادر و نقاب، بدون ترس از پدر و برادر و شوهر، بدون ترس از تو و آن همکاران ترسناک مردت. به آنها حسودیم می‌شود. کارشان بزرگ است. مگر شما نبودید که می‌گفتید ما در کنار برادران و همسرانمان انقلاب کردیم؟ حرکت شما قانونی‌تر بود یا حرکت این‌ها؟ یک فرق دیگر هم دارد آن‌ها دیگر در کنار مردانشان نیستند، آن‌ها چند قدم جلوتر از مردانشان هستند.

بزن بزن، که داری خوب می‌زنی. تو مرا هم خوب می‌توانی بزنی. شاید شوهرت را هم خوب می‌توانی بزنی! خوشحالم که خشن نیستم، گرچه مردهای ایرانی باید خشن باشند. اما می‌دانی کدام مردان خشن‌اند آن‌ها که با شما زندگی می‌کنند باید هم باشند. با آن رنگ و پیستون‌هایت، حجاب اسلامی هم نداشتی اما چنگی به دل نزدی! بقیه‌تان با آن حجاب‌های اسلامی، عجب واردیدها! دلم تنگ است، دلم می‌سوزد از باغی که می‌سوزد.

بگذار رهایت کنم که تا می‌توانی جولان بدهی، الهام افروتن که به اوین رفت شعری گفتم، انگار این شعر فعلآ قدیمی نمی‌شود:

دقیقه‌ای سکوت می‌کنم به خاطر نبودنت،
اشک را بهانه می‌کنم
برای تطهیر تنم.

درنگ می‌کنم لحظه‌ای
شک می‌کنم به آینه،
به خاطره،
به زندگی.

کنار بوته‌های خشک رازقی
نسیم را گلایه می‌کنم.
در آسمان
سیاه‌ ابر ننگ را
نشسته بر حریم عشق،
اشاره می‌کنم.

چه شد ستاره‌های خوب راستگو،
چه شد طراوت و ترنم بهار،
چه آمده به باغ سبز آرزو،
چه شد هوای عاشقی، به من بگو.

کدام جغد شوم بود که سایه بر سحر کشید،
چه وقت آذرخش پیر
به خرمن امید ما شعله دمید.

به من بگو،
مگر چکاوک شکسته‌پر،
کدام گرگ را درید.
تن لطیف شاپرک به تازیانه‌های باد،
به من بگو نمی‌شکست؟

(به من بگو/۳۰ بهمن ۱۳۸۴)

5 نظر برای “خوب زدید؟

  1. این زنها هم وسط جام جهانی وقت گیر آوردنها افتادن مثل چی به جون هم اه اه
    اگر ادم یکمی ذوق جام جهانی داشته باشه میشنه فوتبال میبینه نه اینکه همدیگرو بزنی اخه این درسته اقای فلدوسی پور
    در این شرایط ناگوار بهتر است به آرژانتین فکر کنیم و اینکه شک نیست که قهرمان است نه به دائی و و یک آدم عقب افتاده 2 متری که یک توپ 500 گرمی را نمی تواند بشوتت و سیاستهای غلط برانکو و شاید زنان
    عشق است آرژانتین

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.