طنز

ایران، بهشتی دیگر!

صبح قبل از اینکه ساعت زنگ بزند یا حتی قبل از اینکه خواب در چشم‌ها خانه کند صدایی از دور می‌رسد که همانا وسوسه‌ی معشوق نیست بلکه اذان صبح است که مرا به سوی معبود می‌خواند! بر اساس اینکه که همه از خداییم پس زنده باشیم چی کار؟! این اتفاق مهم و بزرگ و فریضه‌ی مبارک به طور همزمان از شبکه‌های مختلف بصری و شنوایی داخلی و حتی ماهواره‌ای (مگه ماهواره‌ها جمع نمیشن؟) ج.ا.ا پخش می‌شود. و آنگاه تمام ۷۰ میلیون همگی با هم در خواب ناز فرو می‌روند، به لطف لالایی دیرهنگام مساجد!

و همانا شبکه‌های تلویزیونی داخلی قبل از اینکه حتی سرود ملی کشورشان را پخش کنند، بار دیگر متذکر می‌شوند که دین رسمی کشور چیست؟! و الا ای مردم کجای کارید که ما مسلمانیم همانطور که سهراب هم بود!!! اندکی بعد که سحر تمام شد و خورشید خواست صبح کند و ملت مشتاق به خبر منتظر دینگ دینگ دینگ ساعت دوست‌داشتنی و غیرتکراری قبل از اخبار نشستند، جمله‌ای بغل ساعت تلویزیونی تذهیب شده‌است: «دعای اول ماه فوریه!» و جملاتی نظیر این، بعد که به طور همزمان ساعت راس می‌شود براساس جدول کاری اخبارگوها به طور همزمان از رادیو، تلویزیون و MP3 Players یکصدا و خاضعانه با سلام و صلوات و آرزوی عاقبت به خیری برای تمام پیامبران اسلام! بار دیگر خضوع و «لا اکراه فی‌الدین» اسلام را به رخ ادیان دنیاهای دیگر می‌کشند! بعد هم چند جمله‌ای اخبار می‌گویند و می‌روند.

نوبت به مجریان دیگر برنامه‌ها می‌رسد که نشان بدهند چقدر مسلمانند و باز هم متذکر می‌شوند که امسال سال پیامبر اعظم (اکرم سابق) است و لاغیر! به شیوه‌ای مانند گزارشگران فوتبال که انگار جایزه می‌گیرند اگر از تیم و بازیکنی که همه می‌دانند خوب است تعریف کنند، آن‌ها هم هی از شخص پیامبر تعریف می‌کنند، که مگر ناشناخته نماند! به این هم بسنده نکرده و به بیان مزایا و خدمات پس از فروش نایب بر حقش می‌پردازند!

این از صبح دوست‌داشتنی، پا که به خیابان که می‌گذاری تازه می‌فهمی که تا به حال مسلمان نبودی که صدقه هفتاد بلا را دفع می‌کند تنها اگر به صندوقک آبی سر کوچه یا وسط خیابان یا در دانشگاه یا در نانوایی یا در اداره و یا در مراکز دیگر ریخته شود، مشخصات این صندوقک آبی بودن آن است که دو دست زرد آن را نگه داشته است تا کسی نخواهد بزددش!

توی خیابان هرچند متر یکبار این نکته متذکر شده است که امسال چه سالیه؟؟؟ آفرین سال پیامبر اعظم، وارد دانشگاه که می‌شوی متوجه می‌شوی که حجاب از ارکان دین است! همانطور که می‌دانید رکن در واژه‌نامه‌ی دین مبین اسلام یعنی اینکه اگر خدای نکرده سهوآ و روم سیاه عمدآ ترک شود اون‌وقت توی جهنم لنگات هواست! آن‌طور که من می‌دانستم ارکان دین یازده‌تا بود که همانا نماز و روزه و … و امر به معروف و نهی از منکر می‌باشد! که بر اساس بی‌اهمیت بودن مرتب شده است یعنی اینکه اهمیتشان از آخر است! اول نهی از منکر بعد امر به معروف و … و روزه و نماز!

بنابر این هرجای رساله‌ها را بگردی و هر مطلب شرعی را که زیر و رو کنی ارکان دین یازده‌تاست که خود را جر هم بدهی حجاب در آن نیست!!! آما، یک رکن اساسی هست و آن نهی از منکر است بر این اساس «ولا جعل الله برای مشرکین علیه مؤمنین سبیلآ» و طبق مصوبه شماره فلان مورخه ۱۴۰۰ سال پیش مجلس مشترک شورای اسلامی «مکه مدینه» تمام واجبات و حرامات و مکروهات و مستحبات و مباحات اسلام تحت تاثیر خشانت ناکرین عن المنکر قرار می‌گیرد، حالا خود دانید بازم با تی‌شرت آستین حلقه‌ای (رکابی خودمان) بروید دانشگاه ای پسران بدکردار! و شما ای دختران آزادید و مختار که بر این اساس با مانتوی بعضی جاها نما و موهای بلوند از خانه بیرون بیایید و حتی به دانشگاه بوید!

در دانشگاه چند عدد واحد اساسی برای رشته‌های مهندسی و فرهنگی وجود دارد، که در آن به شما ثابت می‌شود خدا وجود دارد و همین‌طور این سرکوفت را باید تحمل کنید که در گذشته‌ای دور یک عده با صلح و صفا و میمینت به کشورتان آمده‌اند و بهشت را جلوی چشمتان آورده‌اند! و این همانا واحدهایی نظیر معارف اسلامی ۱ و ۲ و … و موتور ۱۰۰۰! و نیز اخلاق اسلامی، متون اسلامی، قرآن اسلامی، وصیت‌نامه اسلامی و دیگر هیچ!

«تا چشماتو وا می‌کنی خدا خودش به خیر کنه!» به شدت و اساسی گویای حال ماست! و «رسیده‌ام به کمالی که جز اناالحق نیست» بعد از تکرار مسلمانی خویش و بازگشت به خانه پیشنهاد می‌کنم تلویزیون را روشن نکنی، چون دارد می‌گوید بستگی داره که مرجع تقلید شما چه باشد! اگر آغا محمد خان قاجار باشد فرق می‌کند و اگر شخص دیگری باشد نیز فرق می‌کند! اگر تا به حال مرجع تقلید نداشته‌اید حتمآ یکی را انتخاب کنید و کلیه‌ی فرایض دینی گذشته‌تان را با صحنه‌ی آهسته تکرار کنید! در خوردن دوغ با کشمش بین علما! شک است که باز هم احتیاط واجب آن است که به توضیح‌المسائل مرجع خود مراجعه کنید، کشته مرده‌ی یگانگی و تغییرناپذیری اسلام شده‌ام!، دیدن آنجلینا جولی از نزدیک اگر نشناسیدش حلال در غیر این‌صورت حرام می‌باشد! یک سؤال اساسی برای من مطرح است! دیدن فیلم‌های قبل از انقلاب نادره و جمشید مشایخی چه حکمی دارد؟ برای مثال ماه عسل!!!

با این شرایط مطلوب است که سر را که به روی بالشت می‌گذاری خداوند را صدهزار مرتبه شکر می‌کنی که در بهشتی چنین متولد شده‌ای با این پیشینه و حال درخشان و از اینکه در کشورهای منادی کفر نظیر آمریکا و انگلیس زاده نشده‌ای قطره اشک شوقی می‌ریزی و قند توی دلت آب می‌شود، آری اینجاست ایران، بهشتی دیگر!

Advertisements

2 دیدگاه برای «ایران، بهشتی دیگر!»

  1. salam. in harfe dele kheilias. vali khob eshtebahe. man khodam daneshAmooze riazi sale 3 hastam. aslan akhoond nistam. vali DIN inghadra ham najoor nist. yani aslan nist. vali shoma faghat sakhtihaye din ro mibinid. oon ham be khatere tablighe nadoroste bazi Akhoonda. aslan az din hichi nemidoonan. Efratian. be esme din, din ro kharab mikonan. vali ino bedoonin : din ro mishe refighe khodetoon konid.

    دوست داشتن

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.