طنز

روزگار فجیعی‌ست

شدیدآ احساس همدردیم گل کرده! بدجوری دولت همه جانبه خود را ضایع نموده، فکر کنم حالا دیگه آقای دکتر؟ فهمیده باشند چه رنجی می‌کشید آن کس که انسان بود!!! اظهارنظرهای رئیس‌جمهور محبوب کم‌کم موافقان و طرفداران را هم به مخالف تبدیل می‌کند، در حالی که طرح مبارزه با بدحجابی در قلوب سرشار از مهر و محبت مراجع تقلید و علما درخشید و آن‌ها را یک قرن جوان نمود، اما صحبت‌های محمود در مورد اختصاص جایگاه‌هایی برای نسوان در منطقه ممنوعه‌ی ورزشگاه فوتبال منجر به سکته‌ی ناقصی در قلب‌های مصنوعی همان عده بالا شد!

مانده است چه کند عزیز دل، آمریکا که از هر حرفش برداشت خشن می‌کند، جوانان که از او آزرده‌اند چون تیپش تو ذوق می‌زند، دختر‌ها مبارزه با بدحجابی را بازگشتی به ۱۴۰۰ سال پیش و شکست تلاش‌های خود می‌دانند، مجلس در تصویب طرح‌های اقتصادی ناسازگاری می‌کند، رهبر که با مصباح چشم و هم‌چشمی دارد، شریعتمداری هم نشان داد که رفیق است تا وقتی به میل او پیش می‌رود، و حالا استاد، پیشوا و مقتدا و ضامن هاله‌ی نور از او دلگیر است که چرا، فحشا را به میادین مردانه‌ی فوتبال می‌کشی، فکر نمی‌کنی که توی تلویزیون حالت خوشی ندارد که جمعیتی که تا به حال این همه جنس مخالف یکجا ندیده است، چیزهایی را بالا ببرد و هوا کند؟

البته خدا پدر و مادر آلمان و ایتالیا و کفار دیگر را بیامرزاد که چند لژیونر از ایران گرفتند تا بازیکنان دیگر ندیده نمانند، الآن همین علی دایی یا هاشمیان را نگاه کنید، بعد از حضور در آلمان تبدیل به یک جنتلمن شده‌اند وقتی با رضا عنایتی یا محمد علوی مقایسه می‌کنید، متوجه می‌شوید!

برگردیم به بحث، بعد از چند وقتی، مراجع یک فتوای دشمن‌شکن و مردانه و دارای حواله مرحمت نمودند، در روزگاری که با نظارت‌های وزارت ارشاد، تنها قرآن، مفاتیح و رساله تقلید مجوز نشر می‌گیرند! و در زمانه‌ای که با آمدن اینترنت و تعدد سایت‌ها و وبلاگ‌های فارسی و انگلیسی، کسی کیهان هم نمی‌خواند چه برسد به رساله! شاید این کار باعث شود که مراجع خود را در این دنیای مجازی هم مطرح کنند، شاید تیراژ توضیح‌المسائل بالا برود، شاید هم عمدآ محمود جان این کار را کرده باشد، کسی چه می‌داند؟ وقتی بازار مراجع از رونق بیفتد، دیگر تاریخ هم مدیون آن‌ها نمی‌ماند چه رسد به ملت!

حالا درستش کردند، فقط زنان متاهل می‌توانند به ورزشگاه بروند، البته در اینکه مردان متاهل چند درصد جمعیت ورزشگاه را تشکیل می‌دهند، هنوز شک است اما احتمالآ انگشت‌شمار، حالا زنان باید علاوه بر رفتن به ورزشگاه شوهرشان را هم با خود ببرند، که دومی به مراتب سخت‌تر از سومی است! ضمن اینکه سنت نیکوی پیامبر اعظم هم ترویج می‌شود، ازدواج، عقد موقت و صیغه، دفتردارها چه حالی می‌کنند!!!

غیر از این‌ها شما سالن‌های مختلط سینما و تئاتر را ببینید، چه کارهایی که نمی‌شود، از بس که مکان‌های تفریحی باز مورد لطف نیروهای نکیر و منکر قرار گرفته است، دیگر به مکان‌های تاریک رو آورده‌اند، تا جایی که حتی از فیلم تیتراژش هم به خاطرشان نمی‌ماند، اگر در مورد فیلم یا نمایش بپرسی می‌گویند «اونو که باید تنهایی بیای تا بفهمی!، فقط می‌دونم زود تموم شد!»، بر این اساس فکرشو کن، یه فضای باز چندهزار نفره، کی دیگه فوتبال رو نگاه می‌کنه؟ مثلآ همین نیوکمپ رو دیدین، اگه گلی زده می‌شد کسی نمی‌فهمید، چون همه در حال بازی‌های عشقولانه بودند، نه صدای تشویق میومد نه صدای سوت‌های ممتد، روزگار فجیعی‌ست نازنین!

بنابراین به این نتیجه رسیدیم که زنان فوتبال دوست دارن برن فوتبال زنان نگاه کنند اونم با چادر، اونم فقط بازی تیم اول و تیم دوم، کسی هم ندونه آمریکا قهرمان جهانه بهتره! ضمن اینکه پسرا خیالشون راحت باشه دیگه مجبور نیستن برای حفظ کلاس و مخ‌زنی از دادن فحش علیه علی دایی، برانکو، علی پروین، آری هان، امیر قلعه‌نویی و جمیع داوران خودداری کنند!!!

راستی کی بود ‌می‌گفت ریکارد هنوز مربی نشده و تیم روی رونالدینیو می‌چرخه؟ اگه اینجور بود که بارسا باید میلان رو سوراخ سوراخ می‌کرد، پس این ریکارده که می‌دونه چه کسی رو کجا بذاره و چه نتیجه‌ای بگیره، پاریس منتظر باش، مردان کاتالان می‌خواهند جشن باشکوهی را در ورزشگاهت بگیرند، چه ربطی به موضوع داشت؟؟؟

Advertisements

5 دیدگاه برای «روزگار فجیعی‌ست»

 1. غیاب بزرگ چنین بود…سرگذشت ویرانه چنین بود !…اولین بار بود که اینجا اومدم…سایت جالبیست !

  دوست داشتن

 2. viva la barca اونایی که این حرف مزخرف رو در مورد بارسلونای با شکوه میزنن بهتره برن بفکر اوضاع درب و داغون تیمهای خودشون باشن! بارسلونا یک تیم بزرگه و تیمهای بزرگ بزکینهای بزرگ و ستاره های بزرگ دارن

  دوست داشتن

 3. در مطایبه خوشبینی حضرت عالی قدر، فواد (ع) آمده است:
  ای پسر جان همیشه خوشبین باش!
  تا که خوشبختت قرین باشد!
  وعده ها را اگر عمل نکنند
  تو یقین دان صلاح این باشد

  دوست داشتن

 4. خب! اول که از گل ِ سالم ِ ميلان بگم که به ناحق رد شد!
  دوم: بگم که سينما رو خوب اومدي!!
  سوم: خيلي نامردي بود! فينال حقتون نبود!
  چهارم: اگه بازي به وقت اضافه کشيده ميشد حتما مي‌باختيد!!
  پنجم: ارسنال دوسِت داريم!
  شيشم: توي تمرين پاي رونالدينهو مي‌شکنه و به فينال نمي‌رسه..در نتيجه اونجا مي‌بازيد… در نتيجه هم ميفهمن که تيمتون متکي به ايشون هست!! (نوستراداموس!!)

  دوست داشتن

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.