روزانه

دل خوش سیری چند؟

مملکت جالبی داریم٬ برای زشت نشان دادن کارهای آنوری‌ها از فیلمهایی استفاده می‌کنند که در کشور خودشان ساخته شده‌ است! آن‌وقت دریغ از نام بردن فیلم‌های مخالف خودشان٬ به روزنامه‌ها می‌گویند مبادا وضعیت مذاکره‌ها را وخیم جلوه بدهید٬ روزنامه‌های خارجی را علم می‌کنند که بله این‌ها هم از کارهای بوش ناراضیند! کتاب‌های چاپ شده را بازبینی می‌کنند که اشتباه شده٬ چه وزارت ارشاد درپیتی بوده که این‌همه اشتباه داشته است!
«مونیخ» و «جنایت» را معرفی می‌کنند که جنایت‌های صهیونیست‌ها را نشان می‌دهد٬ اما اینجا در رسانه ملی٬ حتی فیلم‌های عاشقانه را هم درست و حسابی تبلیغ نمی‌کنند! اختتامیه جشنواره فیلم فجر خودشان را سانسور می‌کنند٬ برای کارگردان احترام قائل نمی‌شوند٬ «مونا زندی» کارگردان فیلم اولی جشنواره را از پشت سر نشان دادند٬ صحبت‌هایش هم که مهم نبود! از «مایکل مور» حمایت می‌کنند٬ همان کارگردانی که به راحتی در آمریکا زندگی می‌کند.
اینطور که رسانه‌های همیشه در اختیار دولت ما نشان می‌دهند٬ دولتی محبوب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر از اینها در جهان وجود ندارد٬ خدا را شکر!
آقای رئیس‌جمهور عوام‌فریبی می‌کند و آبرو می‌برد؟ نماینده مجلس می‌گوید؟ محرومان این وسط چه می‌شوند؟ هیچ؟ بودجه‌ای نیست؟ مگر می‌شود؟ همیشه مردم را به وضعیت معیشتی بهتر امید داده‌ایم٬ بعد هم با بی‌رحمی امیدشان را کشته‌ایم.
خاتمی با امید آزادی‌بیان آمد اما وقت رفتنش هنوز گنجی‌ها در زندان بودند٬ گرچه می‌گویند نگذاشتند! و حالا ما منتظر معیشت آسانیم٬ اگر خدا بخواهد بعد از بیست و هفت سال عید ارزانی داشته باشیم؟ نه! هنوز هیچ نشده بلیط‌های اتوبوس بیست درصد گران شده٬ میوه و خشکبار قیمتش لحظه‌ای بالا می‌رود٬ مرغ که کسی نمی‌خورد٬ گوشت را چه بگویم؟ اما قیمت بلیط هواپیما تغییر نکرده! دل خوش سیری چند؟ کی هواپیما سوار میشه؟ بچه که بودم توی هواپیما حالم بد میشد٬ اما حالا از دیدن قیمتهاش حالم بد میشه٬ تازه اونم با امنیت زیادی که داره!
آقای دکتر مردم را به هیچ وعده نده٬ همین بحران‌های بین‌المللی بس است٬ فکر می‌کنی غذاهای نذری برای چه مشتری زیاد دارد٬ تعبیر این است «غذای مفت بدن و از دست ما بره؟»
امیدوارم مردم از انرژی هسته‌ای توقع نداشته باشند که قیمت‌ها را پایین بیاورد و از میزان تورم بکاهد٬ برق هم مجانی نخواهد شد…

Advertisements

3 دیدگاه برای «دل خوش سیری چند؟»

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.